83056AGILFT
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
83056AGILFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 6:1
Type : Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : No/No
Series : -
Input : LVCMOS, LVTTL
Supplier Device Package : 16-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 250 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 83056A
Description : IC CLK MULTPX 6:1 250MHZ 16TSSOP
Contact Now
Clock Multiplexer IC 6:1 250 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)