72V06L15J8
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
72V06L15J8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 32-LCC (J-Lead)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 144K (16K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 75mA
Data Rate : 40MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 15ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 32-PLCC (14x11.46)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V06
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO ASYNC 16KX9 15NS 32PLCC
Contact Now
Asynchronous FIFO 144K (16K x 9) Uni-Directional 40MHz 15ns 32-PLCC (14x11.46)